**Můj nick je PsyCHem0, a vítám tě uvnitř mého nečistého myšlení**

Říjen 2017

Úvod do SCP Foundation

11. října 2017 v 22:10 | PSyCHem0 |  SCP překlad
SCP = Secure. Contain. Protect.
Jedná se o nadaci, jejímž úkolem je najít, uskladnit a ochránit lidstvo před objekty, které odporují zákonům přírody, fyziky i logiky. Uskladněné objekty nesmí přijít do styku s lidmi, jelikož by mohlo dojít k ohrožnění lidstva a v některých případech SCP by mohlo hrozit i totální vyhlazení lidské rasy.
Objekty SCP se řadí do tří početných skupin.
  1. Safe - tyto objekty jsou buď naprosto bezpečné nebo jsou bezpečné do té doby, pokud s nimi není špatně zacházeno. SCP této třídy ve většině případů nepotřebují žádné zvláštní uskladnění a u některých je i zvažováno zrušení SCP dokumentu a navrácení do běžného života mezi obyvatele.
  2. Euclid - jedná se o objekty nebezpečné, u kterých je zařízeno zláštní uskladnění, většinou s ostrahou. O těchto SCP se v některých případech ví velmi málo, tudíž o nich nelze říct, jestli jsou nebezpečné nebo jestli jsou bezpečné. Tato třída ovšem obsahuje objekty takové, které už mohou poškodit lidské zdraví, nebo v horším případě mohou i člověka zabít.
  3. Keter - objekty s nejvyšším stupněm nebezpečí. K uskladnění potřebují speciální uskladňovací cely a nejvyšší stupeň ostrahy. U těchto SCP je smrt člověka, který s tímto SCP přijde do styku, ve většině případů nevyhnutelná. Kvůli tomuto faktu je zvažována možná destrukce těchto SCP.
Pozastavme se ještě u faktu SCP-048 a Euclid (potenciálně Keter).
  • Fakt č.1, tedy SCP-048 má celkem dva významy. Jeden je ten, že se tímto způsobem nazývají SCP, která byla v minulosti ztracena a dnes známe pouze jejich popis a číslo, neznáme však jejich třídu bezpečnosti. U těchto SCP se proto k sekci Třída používá označení "None". Druhý fakt je ten, že již neexistuje žádný popis původního objektu, proto mezi pracovníky často nese název "Cursed SCP number (Prokleté SCP číslo)."
  • Fakt č.2, tedy Euclid/Keter jsou SCP, u kterých není možné najít rozdíl mezi těmito dvěma třídami. Tyto SCP jsou schopny zabít, člověka ovšem pokud tomuto faktoru někdo napomůže, byť i náhodou (skvělým takovýmto příkladem je SCP-457 "Burning Man").

Things, that you didn't know about some food

4. října 2017 v 19:09 | PSyCHem0 |  Creepypasty
Myslíte si, že jídlo, které jíte je bez přidaných látek a chemie, jak vám tvrdí výrobci? Že je to dobré a nemůže se vám nic stát? Přesvědčím vás o pravém opaku.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Začněme něčím, co známe určitě všichni, například Redbull. Jistě si říkáte, jak vznikl jejich název, že ano? Redbull neboli červený býk sám o sobě nic neznamená. Původně chtěl totiž majitel pojmenovat Bull, avšak ukázalo se, že tento název byl již použit. Ptáte se ale proč Bull (býk)? Lidé říkají, že se jedná pouze o pověst, ale pravda to je. Výrobní linky totiž od vzniku jejich firmy přidávají do produktů býčí moč. Dříve to ale bývalo mnohem horší, neboť se do populárního energy drinku přidávala i krev býků. Ovšem chov býků byl velmi nákladný a tak se receptura Redbullu ochudila o jednu přísadu. Dodnes je ale do výrobku přidávána býčí moč.

U nápojů se také zastavím. Velmi známý a oblíbený nápoj Mountain Dew... Zkoušeli jste si jej někdy nalít do skleničky? Také vám připadala barva nažloutlá a podobná moči? Tento produkt má mnohem děsivější recepturu. Když jde malé dítě na prohlídku k lékaři, mívají s sebou zkumavky s jejich močí. Lékaři je poté zkoumají a zjištují tak obsah minerálů v těle dítěte. Ale co se děje s močí již prozkoumanou? Někteří lékaři si tímto způsobem vydělávají peníze navíc. Proto posílají litry dětské moči do výroben Mountain Dew. Jeden litr moči za 200 dolarů. Docela slušný výdělek nemyslíte? Zaměstnanci poté namíchají moč se sladidly, chemií a různými příchutěmi. Chutná vám? Pro ně dobře, pro nás už méně...

Nyní bych se přesunul k poslednímu produktu a to Lay's. Brambůrky jsou součástí většiny z nás a je nevyhnutelné je alespoň jednou za život ochutnat. Teď chci říct něco k Lay's Stix Ketchup. Opravdu si myslíte že prášková příchuť je skutečně kečup a rajčata? Ne, není. Jedná se o nejhrůznější a nejzvrácenější recept, který existuje. Mrtvým lidem je v pitevně odebrána krev, je vysušována a je kombinována s rajčatovým práškem. Chutné, a přitom zvrácené nemyslíte?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže až si příště budete dávat vaše oblíbené Kostíky, tak si vzpomeňte na toto varování a zauvažujte, zda je dobré jíst něco, co je vyrobené z mléka a drcených psích kostí.

Přeji dobrou chuť!