**Můj nick je PsyCHem0, a vítám tě uvnitř mého nečistého myšlení**

Úvod do SCP Foundation

11. října 2017 v 22:10 | PSyCHem0 |  SCP překlad
SCP = Secure. Contain. Protect.
Jedná se o nadaci, jejímž úkolem je najít, uskladnit a ochránit lidstvo před objekty, které odporují zákonům přírody, fyziky i logiky. Uskladněné objekty nesmí přijít do styku s lidmi, jelikož by mohlo dojít k ohrožnění lidstva a v některých případech SCP by mohlo hrozit i totální vyhlazení lidské rasy.
Objekty SCP se řadí do tří početných skupin.
  1. Safe - tyto objekty jsou buď naprosto bezpečné nebo jsou bezpečné do té doby, pokud s nimi není špatně zacházeno. SCP této třídy ve většině případů nepotřebují žádné zvláštní uskladnění a u některých je i zvažováno zrušení SCP dokumentu a navrácení do běžného života mezi obyvatele.
  2. Euclid - jedná se o objekty nebezpečné, u kterých je zařízeno zláštní uskladnění, většinou s ostrahou. O těchto SCP se v některých případech ví velmi málo, tudíž o nich nelze říct, jestli jsou nebezpečné nebo jestli jsou bezpečné. Tato třída ovšem obsahuje objekty takové, které už mohou poškodit lidské zdraví, nebo v horším případě mohou i člověka zabít.
  3. Keter - objekty s nejvyšším stupněm nebezpečí. K uskladnění potřebují speciální uskladňovací cely a nejvyšší stupeň ostrahy. U těchto SCP je smrt člověka, který s tímto SCP přijde do styku, ve většině případů nevyhnutelná. Kvůli tomuto faktu je zvažována možná destrukce těchto SCP.
Pozastavme se ještě u faktu SCP-048 a Euclid (potenciálně Keter).
  • Fakt č.1, tedy SCP-048 má celkem dva významy. Jeden je ten, že se tímto způsobem nazývají SCP, která byla v minulosti ztracena a dnes známe pouze jejich popis a číslo, neznáme však jejich třídu bezpečnosti. U těchto SCP se proto k sekci Třída používá označení "None". Druhý fakt je ten, že již neexistuje žádný popis původního objektu, proto mezi pracovníky často nese název "Cursed SCP number (Prokleté SCP číslo)."
  • Fakt č.2, tedy Euclid/Keter jsou SCP, u kterých není možné najít rozdíl mezi těmito dvěma třídami. Tyto SCP jsou schopny zabít, člověka ovšem pokud tomuto faktoru někdo napomůže, byť i náhodou (skvělým takovýmto příkladem je SCP-457 "Burning Man").
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama